GENEZA POWSTANIA

Klub powstał w 2004 roku z inicjatywy Pana Macieja Reklewskiego. Od samego początku siedzibą Klubu był Stadion Olimpijski i z tym miejscem związani jesteśmy do dnia dzisiejszego.
Osoby zarządzające Klubem postanowiły stworzyć nowe stowarzyszenie i zbudować nową markę począwszy od szkolenia najmłodszych dzieci. Pierwszym rocznikiem, który regularnie brał udział w rozgrywkach byli chłopcy urodzeni w 1993 i cześć z nich została też naszymi pierwszymi absolwentami.

Od samego początku FC Wrocław Academy wyznaczyło wysokie standardy jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży i te standardy są głównym wyznacznikiem naszej pracy.

CELE DZIAŁALNOŚCI

1.Udział dzieci w zajęciach sportowych w stworzonych optymalnych warunkach - najlepszych we Wrocławiu.

2.Przygotowanie młodych zawodników do profesjonalnego uprawiania Piłki Nożnej.

3.Stworzenie alternatywy dla istniejących form szkolenia piłkarskiego we Wrocławiu w celu osiągnięcia maksymalnego

efektu w postaci zasilenia zespołu ligowego naszymi wychowankami.

„Najważniejszym celem jest optymalna stymulacja indywidualnego rozwoju zawodnika, a nie wygrany kolejny ligowy mecz … liczy się każdy trening, tydzień, miesiąc. Każdy zmarnowany dzień opóźnia dotarcie do celu, zmarnowany miesiąc oddala nas od celu…”
(M. Reklewski - Założyciel Klubu)

NAZWA KLUBU

FC WROCŁAW ACADEMY - od lipca 2008
UKS Szkółka Piłkarska Wrocław - od września 2004 do czerwca 2008.

Nazwa medialna od marca 2005 do Października 2007 - UKS Szkółka Piłkarska Wiko Wrocław

HERBY KLUBU

Do grudnia 2011 Od stycznia 2012