Saller Cup 2014 - Trampkarz

W dniach 7-9 marca, na obiektach Centrum Turystyczno – Sportowego w Nowej Rudzie-Słupcu, odbyła się pierwsza edycja turnieju SALLER CUP w kategorii U15. Turniej rozgrywano na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią, w dwóch grupach, a każdy mecz grano 2x25 minut.

Na turniej zgłosiły się czołowe drużyny, w kategorii U15 z czterech województw:FC Wrocław Academy,AP 21 Kraków(Akademia Mirosława Szymkowiaka i Tomasza Frankowskiego),Piast Gliwice, Stadion Śląski Chorzów, Pomologia Prószków, UKP Zielona Góra, SMS Junior Wrocław oraz Piast Nowa Ruda.

Obecność tak dużej ilości dobrych zespołów przyciągnęła na trybuny stadionu licznie zgromadzoną publiczność, wśród której znalazł się trenerReprezentacji Polski U15PanBartłomiej Zalewski, który pośród występujących zawodników szukał zawodników do prowadzonej przez siebie drużyny.

Drużyny zostały podzielone na dwie czterozespołowe grupy:

Grupa A Grupa B

1. AP 21 Kraków 1. FC Wrocław Academy
  2. PLUKS Pomologia Prószków 2. Stadion Śląski Chorzów
  3. Piast Gliwice 3. UKP Zielona Góra
  4. SMS Junior Wrocław 4. Piast Nowa Ruda

W piątek i sobotę drużyny rywalizowały w grupach systemem każdy z każdym. W niedzielę po dwie najlepsze drużyny z obu grup zmierzyły się półfinałach, a drużyny z miejsc 3 i 4 rywalizowały o miejsca 5-8.

W pierwszym półfinale zmierzyły się zespoły AP 21 Kraków z FC Wrocław Academy. Podopieczni, byłego reprezentanta Polski, Mirosława Szymkowiaka nie dali szans Wrocławianom pewnie awansując do finału. W drugim półfinale zmierzyły się drużyny Piasta Gliwice i UKP Zielona Góra. Zespół z Zielonej góry długo prowadził, jednak w końcówce zawodnicy z Gliwic doprowadzili do wyrównania i o awansie do finału decydowały rzuty karne. Te lepiej egzekwowali zawodnicy Piasta Gliwice i to oni awansowali do finału.

W małym finale FC Wrocław Academy zrewanżowało się UKP za porażkę w fazie grupowej, pewnie pokonując swoich rywali 4:1. W wielkim finale oglądaliśmy bardzo wyrównany pojedynek pomiędzy AP 21 Kraków a Piastem Gliwice. Po końcowym gwizdku widniał wynik 1:1 i o zwycięstwie w całym turnieju decydował konkurs rzutów karnych. Po raz kolejny zespół Piasta bezbłędnie egzekwował rzuty karne i mógł się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju.

Najlepszy zawodnik: Starzyński Jakub (Piast Gliwice)

Najlepszy strzelec: Łyszczarz Adrian (FC Wrocław Academy)

Najlepszy bramkarz: Mrozowski Kamil (AP 21 Kraków)

Wojciech Gąsiewski (FC Wrocław Academy):

Cieszę się ogromnie że udało się zorganizować tak dobry turniej w miejscowości w której się wychowałem. Udało nam się zaprosić czołowe zespoły w swoich województwach i myślę że wszyscy są usatysfakcjonowani poziomem turnieju. Każdy zespół rozegrał w ciągu trzech dni pięć meczów z dobrymi zespołami, co było okazją do przeglądu całej kadry oraz różnych ustawień zespołu. Ma nadzieję że turniej stanie się imprezą cykliczną i z roku na rok poziom turnieju będzie jeszcze wyższy. Przy okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim którzy pomogli w organizacji turnieju czyli Burmistrzowi miasta Nowa Ruda PanuTomaszowi Kilińskiemu,Centrum Turystyczno Sportowemu,Firmie Saller Polska,FirmieEfekt-Murawa,Panu Krzysztofowi Brożynieoraz wszystkim pracownikom, którzy czuwali nad całym turniejem.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Piast Gliwce,