MŁODZICY TRZECI W ZAKOPANEM

API CUP 13-15.11.2015 ZAKOPANE

Turniej w Zakopanem trwał trzy dni i właśnie trzy oblicza zaprezentował nasz zespół w stolicy Tatr. W piątek, mimo niespodziewanych atrakcji w drodze do Zakopanego (zepsuty bus i kilkugodzinne oczekiwanie na ewakuacje Chłopaków i Trenerów

), zagraliśmy niezwykle efektownie. Piłka trafiała do bramki przeciwników po serii podań wymienianych przez całą Drużynę, wędrowała z jednej strony boiska na drugą szukając luk w defensywie przeciwników, defensywa grała pewnie a ofensywa była skuteczna. Efekt to trzy wygrane na koniec dnia. Taką grę chcielibyśmy oglądać jak najczęściej. Niestety w sobotę graliśmy już zupełnie inaczej. Nasze akcje były zwykle chaotyczne i nie przemyślane, podejmowaliśmy zwykle złe albo bardzo złe decyzje na boisku. Pojawiły się błędy indywidualne, które kosztowały nas straty bramek. Tym cenniejsze jest, że mimo słabszej dyspozycji nie zeszliśmy z boiska pokonani. Odnotowaliśmy tego dnia dwa zwycięstwa i remis z późniejszym triumfatorem turnieju Akademią Piłkarską 21 z Krakowa. Było to bardzo wyrównane spotkanie, ale to my prowadziliśmy 3:1, niestety rywal wykorzystał chwilę dekoncentracji i strzelił wyrównującego gola w ostatniej akcji meczu. Obydwa niedzielne pojedynki, jeśli chodzi o przebieg wyglądały tak samo. Szybko tracimy gola, gonimy wynik, doprowadzamy do remisu, walczymy całym zespołem o wygraną, a w końcówce przydarza się nieporozumienie w defensywie i przegrywamy 1:2. O ile mecz z Lokomotivem Lwów to całkowita dominacja naszego zespołu (właściwie jedynym sposobem aby rywal przeszedł połowę boiska był daleki wykop bramkarza) o tyle pojedynek z Dunajcem Nowy Sącz był bardzo wyrównany. Jednak w obu spotkaniach to przeciwnicy wykorzystują nasze prezenty a my rażąc nieskutecznością, mimo niezłej gry, przegrywamy.

Podsumowując sportowy aspekt imprezy można zauważyć, że końcowe miejsce pozostawia niedosyt. Jednak wyraźnie widać, że forma zespołu powoli zwyżkuje. Gdyby na turnieju mierzono czas posiadania piłki czy też liczbę wymienionych celnych podań zdecydowanie wygralibyśmy w takiej klasyfikacji. Nawet w przegranych meczach to głównie nasz zespół prowadził grę i starał się w bardziej kombinacyjny sposób przedostać pod bramkę przeciwników. Warto podkreślić, że Olek Klajn został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Dziękujemy wszystkim zespołom za grę i gratulujemy zwycięzcom. Do zobaczenia wkrótce ponownie na boiskach piłkarskich, już cieszymy się na możliwość rewanżu.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Darkowi Baboniowi za zaproszenie nas na tą bardzo dobrze zorganizowaną imprezę. Musimy podkreślić, że zastały nas tam bardzo dobre warunki zakwaterowania, a posiłki były chyba najsmaczniejsze z wszystkich turniejowych wyjazdów w naszej historii. Rodzice zakwaterowani w API4 w komfortowych warunkach nie wyobrażają sobie kolejnego pobytu w Zakopanem w innym miejscu

. Natomiast Zawodnicy oprócz sportowych wrażeń mieli okazję przespacerować się po Dolinie Krupowej i zobaczyć skocznię narciarską. Bawili się wyśmienicie co widać po ostatnim zdjęciu

źródło: fcwrocław2004