TRENERZY POJECHALI PO NAUKĘ.

Szkoleniowcy FC Wrocław Academy wzięli udział w kursokonferencji dla trenerów i instruktorów piłki nożnej w Czerwieńsku.

Bartosz Mazur, Marcin Wekiera, Przemysław Bednarek i Wojciech Gąsiewski (na zdjęciu z Trenerem Mariuszem Rumakiem) pogłębiali swoją wiedzę przez całą sobotę, a wśród wykładowców było wiele interesujących postaci ze świata piłki nożnej.

Wykładowcy:

Marcin Dorna – trener selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21. Absolwent poznańskiej AWF. Pracował z zespołami młodzieżowym Lecha Poznań oraz z reprezentacją młodzieżową Wielkopolskiego ZPN. Od 2008 r. zatrudniony w Polskim Związku Piłki Nożnej, gdzie prowadzi kolejne reprezentacje juniorskie. W 2012 r. z kadrą do lat 17 zajął miejsca 3–4. na młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Trener UEFA Pro. Od 16 stycznia 2013 r. selekcjoner reprezentacji do lat 21.

Mariusz Rumak – trener UEFA Pro, absolwent AWF Poznań, jako zawodnik występował w Olimpie Złocieniec. Prowadził młodzieżowe zespoły Lecha Poznań zdobywając w 2009 r. Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych (U17) oraz w 2010 r. Wicemistrzostwo Juniorów Starszych (U19). Trener Jagiellonii Białystok w Młodej Ekstraklasie. Asystent Jose Bakero w Lechu, w marcu 2012 r. samodzielnie objął zespół ekstraklasy dwukrotnie zostając Wicemistrzem Polski. Trener Zawiszy Bydgoszcz w sezonie 2014/2015.

Dr Miłosz Stępiński – trener I klasy UEFA A. Szef banku informacji w klubach: Pogoń Szczecin, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok. Autor ponad 40 prac naukowych i metodycznych. Wykładowca kursów instruktorsko-trenerskich w Polsce i Niemczech. Uczestnik staży trenerskich w FC Liverpool, FC Banik Ostrava, AC Sparta Praha, Hertha Berlin BSC, Hannover 96. Trener reprezentacji Polski U20.

Kamila Kuźmicz – dietetyk, psychodietetyk, trener personalny. Na co dzień prowadzi własną praktykę świadczącą doradztwo dietetyczne, a także jest pracownikiem naukowym oraz nauczycielem akademickim w ZUT w Szczecinie. Prowadzi wiele szkoleń dotyczących prawidłowego odżywiania różnych grup społecznych. Sport jest jedną z dziedzin, która jest jej szczególnie bliska. Wiele lat trenowała siatkówkę, a następnie siedmiobój lekkoatletyczny z licznymi startami w Mistrzostwach Polski. Doradzała w żywieniu wielu sportowcom.

Mariusz Jop – trener UEFA A Elite Youth, absolwent AWF Katowice, jako zawodnik rozegrał blisko 200 spotkań w ekstraklasie w takich klubach jak: KSZO Ostrowiec, Wisła Kraków (mistrz Polski 2002, 2003, 2004, Puchar Polski 2002, 2003), Widzew Łódź, Górnik Zabrze. Rozegrał także niemal 100 meczów w barwach FK Moskwa. W reprezentacji Narodowej 27 spotkań, uczestnik Mistrzostw Świata w Niemczech w 2006 r. (mecz z Ekwadorem) oraz jeden występ podczas ME w Austrii i Szwajcarii 2008.Obecnie trener w Akademii Piłkarskiej 21 Kraków.

Dr Krzysztof Paluszek – trener z licencją Elite Youth. Wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej ds. Szkolenia. Były trener młodzieżowej reprezentacji polski. Wykładowca na kursach trenerskich oraz kursokonferencjach w Polsce i za granicą. Uczestnik wielu stażów w Polsce i za granicą. Były Dyrektor Sportowy w klubie Śląsk Wrocław. Obecnie Dyrektor Sportowy w klubie Zagłębie Lubin.

Radosław Bubniak – trener UEFA A, absolwent AWF Poznań ZWKF w Gorzowie Wlkp.,. Przez większość pracy trenerskiej związany z UKS Chemik Gorzów Wlkp. Od września 2014 r. do chwili obecnej trener/koordynator Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz.

Bartosz Siemiński – trener UEFA A. Koordynator AMO Zielona Góra, absolwent Wrocławskiego AWF. Jako zawodnik zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych w 2001 r. z LSPM Zielona Góra, w piłce seniorskiej występował na poziomie III ligi w klubach Promień Żary, Arka Nowa Sól, Tęcza Krosno Odrz., Pogoń Świebodzin i Stelmet UKP Zielona Góra. Pracuje z zespołami młodzieżowymi UKP Zielona Góra, kategoria trampkarz i żak. Wcześniej trener Reprezentacji Lubuskiego ZPN, trener seniorów w III i IV lidze, Pogoń Świebodzin, Sprotavia Szprotawa, UKP Zielona Góra.